dalakan
04 فروردین 1402 - 15:29

جشن آغاز ماه رمضان باحضور هنرمندان کشوری در اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان- معاون شهردار اصفهان از برگزاری جشن آغاز ماه رمضان با حضور هنرمندان کشوری در میدان تاریخی امام (ره) این کلان‌شهر از عصر امروز خبرداد.

مجتبی شاهمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جشن آغاز ماه رمضان برای نخستین بار در کشور از ساعت ۱۹ امروز در میدان تاریخی امام (ره) اصفهان برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم جشنی ویژه با حضور گردشگران و همشهریان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جشن امروز با حضور قاری بین المللی آقای شاکر نژاد و ۲ نفر از خوانندگان خوب کشور آقایان سالار عقیلی و مجید اخشابی برگزار و در این برنامه قطعه ویژه رمضانی سالار عقیلی که به سفارش سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان تولید شده، رونمایی می‌شود.

معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اضافه کرد: امروز جشن روزه اولی‌ها را در این برنامه در میدان تاریخی امام (ره) برگزار خواهیم کرد که با حضور گردشگران و میهمانان نوروزی حال و هوای ویژه‌ای خواهد داشت.

جز خوانی قرآن در محور فرهنگی چهار باغ

شاهمرادی با اشاره به اینکه تا روز گذشته رویدادهای نوروزی در سطح شهر اصفهان برگزار شده، افزود: امسال از ابتدای نوروز، رویدادهای رمضانی نیز به ویژه‌برنامه‌های نوروزی اضافه شده که جز خوانی قرآن کریم با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان در محور فرهنگی چهار باغ در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه محفل قرآنی با حضور قاریان بین المللی به مدت پنج شب در گلستان شهدای شهر اصفهان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: درباره این برنامه‌ها از طریق اپلیکیشن اصفهان من و صفحه اصفهان فرهنگ در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌شود.

ویژه برنامه‌ای با بیش از ۳۰۰ بازی در باغ غدیر اصفهان

معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به برگزاری ویژه برنامه (هم‌بازی) در باغ غدیر شهر اصفهان در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و افزود: ویژه برنامه هم‌بازی با بیش از ۳۰۰ بازی مختلف شامل اَبَربازی‌ها، بازی‌های بومی محلی، بازی‌های رومیزی در محدوده باغ غدیر در این ایام برگزار می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند شرکت کنند.

شاهمرادی با اشاره به اینکه در پارک جنگلی صفه برنامه‌های هیجانی در این ایام برگزار می‌شود، گفت: همچنین ویژه برنامه‌ای در باغ گل‌ها به نام همدست در حال برگزاری است که بازی در یک اتاق فرار است که نوجوانان و علاقه‌مندان می‌توانند شرکت کنند.

وی اظهار داشت: همچنین رویداد هم‌سنگر هر روز در گلستان شهدای شهر اصفهان برای آشنایی نوجوانان و جوانان با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.

۳۰ محفل قرآنی در مناطق ۱۵ گانه اصفهان درحال برگزاری است

شاهمرادی با اشاره به برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در تخت فولاد اصفهان در این ایام، ابراز داشت: تخت فولاد گنجینه‌ای عظیم از فرهنگ و هنر بواسطه شخصیت‌های بزرگی است که در آن مکان آرمیده‌اند و برگزاری برنامه‌های فرهنگی در تخت فولاد فضای معنوی برای مخاطب ایجاد می‌کند.

معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در همه مناطق ۱۵ گانه این شهر دستکم ۲ محفل قرآنی در این ایام در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: در ایامی که گردشگران میهمان اصفهان هستند در مساجد تاریخی این شهر از جمله مسجد شیخ لطف الله و مسجد امام (ره) فراز خوانی قرآن در زیر گنبدهای مساجد برگزار می‌شود که استقبال گردشگران را در پی داشته است.

برگزاری رویداد رمضان‌گرد در مساجد و بقاع متبرکه

شاهمرادی افزود: از امروز رویداد رمضان گرد در اصفهان برگزار می‌شود و گردشگران می‌توانند از مساجد تاریخی و بقاع متبرکه بازدید کنند.

وی با اشاره به اینکه موزه‌های شهرداری اصفهان و مکان‌های کمتر دیده شده این شهر تاریخی از جمله مقبره بابا قاسم، عصارخانه شاهی، موزه حمام شاهزاده‌ها پذیرای بازدیدکنندگان است، اضافه کرد: همشهریان و گردشگران می‌توانند برای بازدید از شاه‌نشین پل خواجو و خانه اژه‌ای‌ها ثبت نام کرده و از این مکان‌های تاریخی بازدید کنند؛ با وجود اینکه آب کم رمقی در زاینده‌رود جاری است اما تماشای آب از شاه‌نشین پل خواجو جذابیت و لطافت خاص خود را دارد.

شاهمرادی با اشاره به اینکه بر اساس تجربه سال گذشته عرصه‌های تخصصی مشخص و برنامه‌های نوروزی بر آنها متمرکز شد، افزود: اصفهان خوشبختانه سال گذشته برترین کلان‌شهر در عرصه رویدادهای فرهنگی و گردشگری شناخته شد و با توجه به ارزیابی که تاکنون صورت گرفته رویدادها و برنامه‌های نوروزی امسال نیز رضایت گردشگران و همشهریان را در پی داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1107909